0

Dom jako maszyna do mieszkania?

Białe meble w industrialnej przestrzeni

  

Wielkie rzeczy często rodzą się z przypadku

Wielkie rzeczy często rodzą się z przypadku.  Fala kryzysu, która dotknęła Stany Zjednoczone Ameryki, w pierwszej połowie ubiegłego wieku, pozostawiła po sobie ogromne ilości opustoszałych fabryk, porzuconych w wyniku bankructwa wielu spółek i przedsiębiorstw. Okazję tę bardzo ochoczo wykorzystali artyści, którzy bardzo szybko zadomowili się pośród surowych i przestrzennych budowli, dając tym samym początek nowemu, industrialnemu stylowi aranżacji wnętrz. Fascynacje otwartą przestrzenią, światłem oraz czystością formy, mimowolnie narzucają loftowym wnętrzom koncepcję życia otwartego, chroniącego prywatność wyłącznie w jej najintymniejszych przejawach. Poszczególne strefy użytku codziennego wyznaczamy meblami oraz charakterystycznym oświetleniem. Strefę wypoczynkową ładnie podkreśli efektowny regał z litego drewna. Pomieszczenie kuchenne określimy przy pomocy drewnianych stołów i kredensów. Jadalnię odgrodzimy nietypową drewnianą witryną i wygodnym, stołem z dostawkami.

 

 Zasada trzech

Prawdziwe lofty zwykło wykańczać się wyłącznie naturalnymi surowcami. Dlatego wszystkie meble oraz dodatki, określające styl industrialny powinny być wykonane z naturalnego drewna, metalu oraz szkła. Zastosowanie tych trzech podstawowych surowców na etapie budowania aranżacji, pozwala uniknąć zgrzytów wynikających z niedopasowania poszczególnych faktur i kolorów sprzętów, które w ostatecznym efekcie zamiast upiększyć nasze mieszkania, wprowadzą do niego niekontrolowany chaos oraz poczucie przeładowania.

 

Ujarzmianie surowości

Surowa stylistyka loftowych mieszkań opierająca się w głównej mierze na skrajnym minimalizmie, na pierwszy rzut oka wydawać się może nieprzyjazną i chłodną przestrzenią, nie sprzyjającą relaksowi ani codziennemu funkcjonowaniu. Pozorną niedostępność industrialnych mieszkań, łatwo ujarzmić przy pomocy litego drewna w ciepłym odcieniu bieli. Białe meble z niebywałą łatwością wtapiają się w każą aranżacje. Bardzo dobrze czują się zarówno w towarzystwie hartowanego szkła, nagiej cegły jak i betonu. Kooperacja białych pigmentów z promieniami słonecznymi, stwarza wizualny efekt  powiększenia oraz rozświetlenia pomieszczenia. Cechę tę docenią w szczególności właściciele stosunkowo niewielkich przestrzeni, którzy choć w pewnym stopniu pragną poddać swoje mieszkania wpływowi industrialnych inspiracji.

 

Nowy czy nie? Prawie jak z odzysku

 Jeżeli posiadamy jednak pewne obawy i opory przed ewentualnym wrażeniem zimna i szpitalnej sterylności, którą może nieść za sobą biel; najlepszym wyjściem, będzie zakup drewnianych, dwukolorowych mebli rustykalnych, o pozornych śladach użytkowania. Ten niezwykle ceniony przez właścicieli loftowych mieszkań efekt, osiąga się za pomocą nasienia na drewniane powierzchnie wosku, który jedynie delikatnie barwi drewno, pozostawiając przy tym całkowicie widoczną fakturę słojów.   Wybierając meble w białym odcieniu, nie jesteśmy skazani na dostosowanie się do wyłącznie jednej, śnieżnobiałej barwy. Jasne meble dostępne są bowiem w bardzo wielu odcieniach, od wyżej wspomnianej, śnieżnej bieli, poprzez lekko kremowy, nawet lekko żółtawy odcień, skończywszy na kolorze wpadającym w błękit lub nawet lekką szarość.

 

Gdzie kupić białe meble drewniane?


Jednym z miejsc w którym można zobaczyć i nabyć wysokiej jakości białe meble, jest strona polskiego producenta mebli z litego drewna. Serwis odwiedzany jest głównie przez prawdziwych pasjonatów drewnianych mebli, ceniących sobie wysoką jakość wykonania z fachową obsługą.