0

Białe meble - nowoczesne piękno w tradycyjnej odsłonie 

 Nie ma jednak powodu, dla którego sympatycy pięknych i tradycyjnych mebli, nie mogliby wprowadzać bieli do swych eleganckich mieszkań.  Zwolennicy naturalnego drewna, z pewnością zachwycą się woskowanymi i olejowymi wykończeniami białych mebli.       

Białe Meble    

Białe i dwukolorowe meble w klasycznym stylu

Białe meble wiodą prym w nowoczesnych rozwiązaniach dotyczących wystroju wnętrz. Świetnie komponują się z hartowanym szkłem i metalem. Nie ma jednak powodu, dla którego sympatycy pięknych i tradycyjnych mebli, nie mogliby wprowadzać bieli do swych eleganckich mieszkań. Białe pigmenty bardzo dobrze odbijają światło, co sprawia, że jasne meble w optyczny sposób powiększają pomieszczenie, sprawiając że  staje się  ono jaśniejsze, bardziej rozświetlone,
a jednocześnie delikatne z unikalnym charakterem. Jeżeli posiadamy jednak pewne obawy i opory przed ewentualnym wrażeniem zimna i szpitalnej sterylności, którą może nieść za sobą biel; najlepszym wyjściem, będzie zakup drewnianych, dwukolorowych mebli rustykalnych lub prowansalskich, które doskonale przełamią chłód i monotonię białego koloru. W przypadku dwukolorowych mebli, najpopularniejszym rozwiązaniem jest połączenie ciemniejszego blatu
z korpusem w odcieniu bieli.  

Biel bieli nie równa

Wybierając meble w białym odcieniu, nie jesteśmy skazani na dostosowanie się do wyłącznie jednej, śnieżnobiałej barwy. Jasne meble dostępne są bowiem w bardzo wielu odcieniach, od wyżej wspomnianej, śnieżnej bieli, poprzez lekko kremowy, nawet lekko żółtawy odcień, skończywszy na kolorze wpadającym w błękit lub nawet lekką szarość.

Wosk, który zachwyca    

Zwolennicy naturalnego drewna, z pewnością zachwycą się woskowanymi i olejowymi wykończeniami białych mebli. Impregnaty te w piękny sposób wydobywają naturalną urodę drewna, podkreślając jego pierwotną strukturę. Woski i oleje jedynie delikatnie  muskają drewno bielą, przez co jest ona bardzo subtelna, i mniej agresywna.  Nie przysłaniająca, lecz wręcz wycofująca się i oddająca należną chwałę naturalnej urodzie drewna. wykończonych mebli, możemy zachwycać się każdym, pojedynczym porem i zagłębieniem w drewnie.